Úvod  >  Aktuality  >  BMW Vision Future Luxury – jak si BMW představuje luxus budoucnosti

Aktuality

BMW Vision Future Luxury – jak si BMW představuje luxus budoucnosti

29.04.2014

BMW Vision Future Luxury je koncept, který nastiňuje představu luxusu budoucnosti ve stylovém podání BMW. Návrh kombinuje exkluzivitu a inovace, vytvořené pro výjimečné jízdní zážitky se snahou o funkčnost, jedinečnost a efektivitu. To vše v jasně rozpoznatelném designu a charakteru BMW.

Adrian van Hooydonk, Senior Vice President BMW Group Design, popisuje charakter BMW Vision Future Luxury těmito slovy: „Inovativní technologie a moderní pojetí luxusu bylo vždy významnou součástí DNA značky BMW. K tomu, abychom ukázali, jakým směrem bychom se chtěli v budoucnu ubírat, a současně abychom získali novou inspiraci a motivaci, vytváříme vizionářské koncepční vozy, mezi které patří i BMW Vision Future Luxury. Právě tato studie s inovativními technologiemi a důrazem na nejmenší detaily je dalším logickým pokračováním vývoje moderního luxusu.“

Samotný koncept, který byl představen na autosalonu v Pekingu 2014, jasně ukazuje, kam automobilka míří. Vývojáři pravděpodobně počítají s užitím systému pohonu eDrive, stejně jako je tomu u nového BMW i8, který kombinuje zážehový motor a elektromotor. Koncept využívá CFRP, tedy odlehčené plasty tvrzené uhlíkovými vlákny, díky kterým je celková konstrukce mnohem lehčí a dochází tak i k žádanému snížení emisí. To umožnilo designérům naprosto nové možnosti, jak si pohrát s konečným vzhledem.

BMW Vision Future Luxury je v celkovém pojetí mnohem užší a protáhlejší – znát je to jak na světlech, tak extrémně úzkém B sloupku, který je prodloužením vnitřního designu. Novátorské je také otevírání dveří, ty se rozevírají směrem od sebe. Co se týče interiéru, čekají nás samá překvapení. Díky užití karbonových materiálů bylo možné vsadit sedadla přímo do konstrukce a celková konstrukce je tak tuhá a pevná. Vnitřek vozu je pokryt kůží nebo lipovým dřevem. Stejně jako hybridní kolega BMW i8, nový koncept počítá s předními laserovými světlomety, zadní disponují technologií OLED. Tato světla kombinují mnohem lepší a ostřejší světelnost i menší spotřebu energie.

BMW Future Luxury představuje také nový druh uživatelského rozhraní – službu BMW ConnectedDrive. Technologie trojrozměrného zobrazení vytváří efekt, kdy jsou zobrazované údaje vidět až hluboko v samotném displeji, což je nejen příjemné pro oči, ale současně se tímto způsobem unikátně navozuje dojem hloubky a prostornosti. Interiér, jemuž dominují 3 displeje, je typicky pro BMW zaměřen na řidiče.

Primárním displejem pro „analogový kontakt“ s vozem je BMW Vision Head Up displej, který doplňuje řidičův pohled o doplňkové informace přímo v jeho zorném poli a na odpovídajícím místě reálného obrazu před vozem. Nalezneme zde také důležitý programovatelný rychloměr a otáčkometr. Budovy, dopravní značky nebo různá nebezpečí lze zvýraznit přímo v reálném prostředí, a tím zcela přirozeně přesměrovat pozornost řidiče na to, co je v daném okamžiku relevantní. Právě tato technologie vytváří zcela novou podobu asistenčních systémů. Například ukazatel rychlostních limitů ukáže přímo v reálném prostředí na aktuální rychlostní omezení, případně Traffic Light Assistant dokáže informace o přepínání semaforů zobrazit v jejich blízkosti. Celý systém je vybaven hlasovým ovládáním.

Na své si přijde i spolujezdec a ostatní cestující. Na předním skle se nachází již výše zmíněná dotyková obrazovka iDrive Touch, kterou může ovládat nejen řidič, ale veškeré údaje vidí také spolujezdec. Může tak zjistit aktuální rychlost vozu, či využít ostatní systémy. Vzadu jsou k dispozici zabudované tablety, které jsou nepojeny na centrální systém vozu. Kromě toho nabízejí přístup na internet a možnost hraní her, či poslech hudby.

Nový koncept je uživatelsky přátelský a funkční a celkově velice smělý. Můžeme předpokládat, že z něj pravděpodobně vyjde nová řada BMW 9.

 

Mohlo by vás zajímat?
   - Luxusní BMW 7 v nabídce MACH Motors
   - BMW technologie MACH MOTORS< zpět na přehled aktualit
NABÍDKA VOZŮ
BMW 530d xDrive
BMW 530d xDrive

kód: 0109359
rok 1. registrace:    2018
výkon: 195 kW / 265 PS
najeté km: 3 700 km

 
CENA:   1 399 000 Kč + DPH
ZOBRAZIT
BMW X5 M50d
BMW X5 M50d

kód: 0507596
rok 1. registrace:    
výkon: 299 kW / 400 PS
najeté km: 4 500 km

 
 
Ceníková cena:   3 250 209 Kč + DPH
NAŠE CENA:   2 285 973 Kč + DPH
ZOBRAZIT
BMW X3 xDrive20d
BMW X3 xDrive20d

kód: 0524571
rok 1. registrace:    2018
výkon: 140 kW / 190 PS
najeté km: 0 km

 
Ceníková cena:   1 528 000 Kč + DPH
Sleva:   192 390 Kč vč. DPH
NAŠE CENA:   1 369 000 Kč + DPH
ZOBRAZIT
BMW 750i xDrive M paket
BMW 750i xDrive M paket

kód: 0408211
rok 1. registrace:    2017
výkon: 330 kW
najeté km: 15 000 km

Ceníková cena:   3 561 489 Kč + DPH
Sleva:   1.702.268 Kč vč. DPH
CENA:   2 215 192 Kč + DPH
NOVÁ CENA:   2 154 408 Kč + DPH
ZOBRAZIT